Kategoriler

Şartlar & Koşullar

artiparfumeri.com'da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. artiparfümeri.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. artiparfumeri.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

İade Süresi

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren yedi (7) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

İade Şartları

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

            1. Ürünün faturası, iade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak artiparfumeri.com' un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.artiparfumeri.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.

İade Süreci

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra ürününüzü iade koşullarına uygun şekilde bize gönderebilirsiniz. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

İade Alınamaz Ürünler

Her türlü kozmetik ürününün iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış ve hasarsız olması gerekmektedir. Hasarlı ve değişecek ürünler artiparfümeri.com’a ulaştıktan sonra 3 (üç) işgünü içerisinde işleme alınırlar. Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir.

            1. İade ürünler, sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir.

            2. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer teknoloji ürünü ise ve belirgin bir hata varsa ürün  sorumluları tarafından test edilir.

            3. artiparfumeri.com’a ulaşmasından 3 gün sonra, ürünün bağlı olduğu teknik  servis ya da tedarikçi kuruluşa gönderilir.

            4. Tedarikçi firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye (telefon veya e-posta ile) haber verilir.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler

Zarar görmüş paket durumunda;

            1. Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.

            2. Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

            3. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

     4. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda artiparfumeri.com'a bildirilmelidir. artiparfumeri.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Ayrıca tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

 

Artı Parfümeri - İzmir © 2020 - Web Tasarım: DüşlerWeb